03 kwietnia 2024

Co warto zwiedzić w pobliżu

 Serock to urokliwe miasto położone nad rzekami Bug i Narew. Dla turystów karawaningowych, którzy poszukują spokoju, pięknych widoków i ciekawych miejsc, Serock oferuje wiele atrakcji.

 

 

Warto zobaczyć w Serocku:

  • Barbarka: To średniowieczne grodzisko, które stanowi początek historii miasta. Położone na wysokiej skarpie, oferuje piękne widoki na rzekę Narwę i Bug. To idealne miejsce dla miłośników historii i natury.

  • Rynek w Serocku: Serocki rynek zachował swój średniowieczny układ urbanistyczny. Bruk z lat 1846–1848 istnieje do dziś. Spacerując po nim, można poczuć klimat dawnych czasów.

  • Kościół parafialny w Serocku: To jeden z ciekawszych zabytków późnogotyckiej architektury sakralnej. Wpisany do rejestru zabytków, zachwyca swoją historią i pięknem.

  • Jezioro Zegrzyńskie: Latem przyciąga turystów i pasjonatów sportów wodnych. Można tu wypożyczyć kajaki, żaglówki lub po prostu odpocząć na plaży.

  • Pałac Radziwiłłów w Jadwisinie: Choć nie można wejść na teren pałacowy, warto podziwiać go z zewnątrz. Położony na malowniczej skarpie, jest prawdziwą ozdobą okolicy.

  • Dawna willa doktora Bocka: Piękna willa wybudowana przez znanego serockiego lekarza Konrada Bocka w 1931 roku. To miejsce, gdzie historia i architektura splatają się w jedno.

  • Dom, w którym nocował Picasso: Jesienią 1948 roku słynny malarz Pablo Picasso nocował w Serocku na zaproszenie Heleny i Szymona Syrkusów, znanych architektów.

  • Pozostałości fortyfikacji: W latach 1807–1808 na polecenie Napoleona wzniesiono twierdzę, która miała bronić linii Wisły i osłaniać Warszawę. Pozostałości tych fortyfikacji można jeszcze zobaczyć.

  • Kościół w Woli Kiełpińskiej: To neobarokowy kościół pw. św. Antoniego Padewskiego, wybudowany z fundacji Jadwigi i Macieja Radziwiłłów w latach 1895–1899.

  • Pałac Krasińskich w Zegrzu: Dwukondygnacyjny budynek nosi obecnie nazwę “Pałac Zegrzyński”. To miejsce o bogatej historii i pięknej architekturze.

 

 

Serock jest miastem, które zachwyca swoimi walorami przyrodniczymi i kulturowymi. Dla turystów podróżujących kamperem lub z przyczepą kempingową, stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Mazowsza. 🚐🌿

 

CamperPark24

  parkuj i odpoczywaj

Jeśli szukasz bezpiecznego miejsca noclegowego  dla karawaningowca na mazowszu w okolicy miast Serock i Pułtusk jesteś w dobrym miejscu :-)

CamperPark24

Trzepowo 62, 06-114 Pokrzywnica

 

 

Telefony:

+48 602 215 429 (polski)

+48 600 325 333 (angielski)

 

e-mail:  info@camperpark24.pl

aktualizacja: 2024 r.

Partnerzy